Krótka charakterystyka techniczna zabudowy balkonów w systemie Balkon Profil
Wszystkie profile aluminiowe wykonane są ze stopu aluminium zgodnego z PN o symbolu chemicznym Pa38 (DIN AlMgSi0, 5 F22). Stop ten łączy w sobie większość najlepszych właściwości.

W skład systemu wchodzi 11 profili aluminiowych, anodowanych na kolor naturalny, wykonywanych na zamówienie według przedstawionych przez nas projektów. Nie są one dostępne na wolnym rynku. Zasada działania przesuwnych okien jest bardzo prosta i niezawodna przy zastosowaniu proponowanej przez nas technologii. Czterotorowe prowadnice górna i dolna pozwalają na przesuw wszystkich segmentów.
Każdy z nich jest osadzony na osobnej prowadnicy, a uszczelnienie sąsiadujących ze sobą okien jest możliwe dzięki ukształtowanemu w specjalny sposób profilowi pionowemu okna. Posiada on na całej swej długości kołnierz, który pozwala na zahaczenie się sąsiadujących segmentów.
Dodatkowe doszczelnienie zapewnia uszczelka tekstylna ze sztucznego tworzywa zapobiegająca przenikaniu wiatru. Pochyłe dno prowadnicy dolnej, po wykonaniu otworów drenażowych, odprowadza gromadzącą się w profilu wodę.

 

Prowadnica górna wraz ze specjalnym ceownikiem pozwala na czterocentymetrową regulację poziomu. Układ jezdny oparty na bazie łożysk kulkowych zamkniętych pozwala praktycznie na nieograniczony czas prawidłowej pracy gwarantując lekki i łatwy przesuw. Standardowo stosujemy szybę float 5 mm, ale istnieje możliwość zastosowania każdego wypełnienia o grubości 5 lub 6 mm. Wypełnienie osadzamy w uszczelce z tworzywa. Połączenie skrajnego okna ze ścianą w sposób szczelny zapewnia specjalny kształtownik.

 

To, co wyróżnia nasz system od innych sposobów szklenia balkonów to zabudowa kompleksowa. Nigdy nie stawiamy konstrukcji z przesuwnymi segmentami na balustradzie. Prowadnica jest posadowiona na stelażu aluminiowym, który gwarantuje wypoziomowane i stabilne jej zamocowanie. Przestrzeń pod szyną dolną wypełniamy panelami mrozoodpornymi PCV, które w estetyczny i szczelny sposób wykańczają tę część balkonu.

 

Tak więc całą konstrukcję umieszczamy po wewnętrznej stronie balkonu gwarantując bezpieczeństwo oraz bezawaryjne użytkowanie.
 
Dodatkowo, w uzasadnionych potrzebą przypadkach, stosujemy okapniki aluminiowe odprowadzające wodę poza balustradę balkonu, a także zamki-blokady uniemożliwiające przesunięcie segmentów od strony zewnętrznej.
 
Balkon Profil - Zabudowa balkonów | ul. Bogatki 13 | 02-837 Warszawa | Tel: 022 643 41 40